“Olmak için ölmek, ölmek içinse kaybolmak gerekiyordu.” Hafi

Göbeklitepe ile ilgili tüm bildiklerinizi unutun! Gerçekler henüz söylenmedi!

Profesör oraya ‘Kainatın Göbeği’ adını vermişti. Tarihin bu ‘kara gediği’ henüz kimsenin bilmediği bir gizem daha taşıyordu içinde: Kuantum Bombasını!

Ve bu bomba patladığında algılanan dünyanın çöküşü gerçekleşecekti. Ama önce mabedin, bir şuurda yeniden inşası gerekiyordu.

Peki, neresiydi burası? İnsanın ilk yaratıldığı ilk bahçe olabilir miydi? Ya da insanın dünyaya düştüğü ilk yer? Kim bilebilir? Harran Ovası’nın kuzeyinde kalan bu tılsımlı tepede dile gelmeyi bekleyen muammayı sıra dışı bir dedektif çözebilirdi. Mana dedektifi Hafi, kadim bir topluluğun bugün izlerini taşıyan bir geleneğin ocağında yetişmişti. Fakat ilahi bir hata sonucu berzah aleminde kaybolmuş ve yolunu tekrar bulmak için tuhaf bir plan yapmıştı.

Bu romanda Hafi ile birlikte, kaybolduğu ummandan çıkacak, güzelliğine aşık olduğu ama ismini asla öğrenemediği gizemli kadının izini sürecek ve yıllardır peşinde olduğu tuhaf bir adamın da iç dünyası ile taşınacaksınız. Bir yandan da Göbeklitepe’nin gizemini araştırırken, bilginin ışığında onunla birlikte inisiye olacak, Arifler Meclisi ile tanışacaksınız.

Tarihin taşlaşmış belleğinde tuhaf bir vak’a sizi bekliyor.

Göbeklitepe’deki dünyanın ilk mabedine iniyoruz!

Yazar: Kaan DEMİDÖVEN
Yayınevi: A7 Kitap
Sayfa Sayısı: 154
Boyut: 336
Yıl: 2019
Tür: Roman