Be’Thon dekoratif ürünler eklektik imajinist İbrahim Kaymaz ve odorist simyager Kaan Demirdöven tarafından yaratılmış bir parfümeri ve dekoratif ürünler markasıdır.

Beton Felsefesi adını verdikleri doğa-tin birlikteliğindeki ayrılmaz ve sağlam bağından ilham aldıkları Be’Thon sözcüğü ayrıca İngilizce “incelmek” anlamına da geliyor. Bu yüzden mottoları da anlamlı: İnceldiği yerden koksun!

Çünkü ilk çıkardıkları ürünler parfümlü ürünlerle ilişkiliydi, daha sonra bu çizgiden ayrılmamışlar. Bu yüzden ürettikleri tüm ürünlerin doğal kokularla ve kişiye özel parfümlerle de bir ilişkisi var.

Be’Thon ‘u üç kavramla açıklıyorlar: Pratik Otantik Handmindmade ~ ihtiyaç duyulan bazı gündelik ürünlere pratik çözümler geliştiriyorlar. Tasarımda otantik ve doğallığı ortaya çıkarıyorlar. Ve her şeyden önce bir ürünü önce zihinlerde üretiyorlar. Bu onları tatmin ediyorsa üretiyorlar.
Her zaman ilk kullanıcısı kendileri olan bu iki yaratıcı insan, özel hayatlarında da benzer işler yapıyorlar. İbrahim Kaymaz dünya çapında yetkin mekan tasarımı firmasında proje-prodüksiyon lideri, Kaan Demirdöven ise 1995’ten beri bilgi kuramının kapılarını edebiyatla aralıyor; yazıyor ve çiziyor…

Bu ikili yakın gelecekte evye, kuvet, sehpa, kap, tabak, sandık, raklet, dolap, masa, mini kav, sehpa ve hatta beton yüzük işine de gireceklerini söylüyorlar.

Ürünleri arasında ilginç bir ürün daha var: Beton Diffuser ~ atomizer çekirdekle usp girişli bir oda kokusu cihazı… Yine kendi geliştirdikleri Alembik ve Perkulasyon cihazı ile damıtarak hazırladıkları özel oda kokuları mevcut.

Kokulu ürünleri ilişkilendirdikleri ürünlerin yanı sıra kendinize özel kokular (parfüm, oda kokusu, katı parfüm, kokulu mum, kokulu sabun, kokulu krem) da sipariş verebilirsiniz. Parfüm ve kokulu ürünleri: www.instagram.com/kaan_demirdoven

İbrahim ve Kaan, eski iş arkadaşları ama iş dışına da taşıdıkları arkadaşlıkarı zamanla bir dostluğa ve felsefi üretimlerinin bir paylaşımına dönüşmüş. Pandemi döneminin başlarında da bu marka doğmuş.
O zaman inceldiği yerden koksun, diyoruz.

Be’Thon Ürünlerini incelemek için instagram.com/_bethon_

Ayrıca [email protected] adresinden kafanızda hep hayal ettiğiniz bir ürünü de özel olarak sipariş verebilirsiniz.

İbrahim Kaymaz (Endüstriyel Tasarımcı)
www.instagram.com/kaymaz_ibrahim

Kaan Demirdöven (Yazar, Parfümör)
www.instagram.com/kaan_demirdoven